FIREWALL SUITE®Firewall Suite® geliştirilmiş modüler yapısıyla ve ürün çeşitliliği ile salt bir güvenlik duvarından çok daha fazlasını sunar. Bu ürün çeşitliği, işletme dinamikleri ve ihtiyaçlarına uygun ürün konumlandırmasında da belirgin bir şekilde kendini gösterir.

Firewall Suite® BASE ile bir kurum için gerekli olan tüm güvenlik duvarı ihtiyaçları ve kullanıcılar için ihtiyaç duyulan tüm erişim kısıtlamaları kolaylıkla yapılabilir. Kullanıcı erişimlerinin kayıt altına alınması için gerekli tüm mödüller, sistem ile birlikte gelir ve ayrıca ücretlendirilmez.

Firewall Suite® HOTSPOT modelinde, Firewall Suite® BASE modeline ek olarak internet tarayıcısı içerisinden "kullanıcı adı" ve "şifreli" erişim imkanı sağlanır. Bu imkan cep telefonları için SMS* (Short Message Service) desteği ve kurumlar için HTML bazlı özelleştirilebilir bir reklam sayfası ile desteklenir. Kurumlar, misafirlerine TC Kimlik/Pasaport No gibi kriterlere göre kullanıcı adı ve şifresi verebilirlerdikleri gibi internet erişim kayıtlarını da bu bilgilere göre tutabilirler.

Tüm Firewall Suite® versiyonlarında minör güncellemeler ücretsiz olarak sunulmakta, log izleme gibi ek modüller sisteme gömülü ve ücretsiz olarak gelmektedir. Firewall Suite®, istemci başına ek bir maliyet oluşturmadığı gibi, ağdaki istemci sayısı ve ethernet kartından geçebilecek istek sayısı gibi yazılımsal kısıtlamalar getirmemektedir.

Firewall Suite® ile geleneksel bir güvenlik duvarından çok daha fazlasıdır. İçerdiği internet erişim kısıtlamaları modülleri ile sadece bilgi işlem departmanı için değil, insan kaynakları departmanı için de önemli bir değerdir. İşletmeye ait internet erişim kaynaklarının amacına uygun kullanımı olduğu kadar bir kaynak olarak insan iş gücünün, işletme yararına kanalize edilmesi noktasında çok etkili bir çözümdür. Dolayısıyla işletme içerisinde çalışan kişilerin, kendilerine sunulan kaynakları sadece işletme yararına kullanmalarını sağlamak ve aynı zamanda büyük iş ve bu iş kaybından doğabilecek maddi kayıplarının önüne geçmektir.


* İlgili modül kapsamında alınan SMS hizmeti servis sağlayıcı tarafından ayrıca ücretlendirilir.